İstanbul Girişimsel Kardiyoloji Akademisi

Değerli Meslektaşlarımız,

Girişimsel Kardiyoloji” uygulamaları, kardiyoloji uzmanlık eğitim süresi içinde sınırlı ölçüde yapılabilmektedir. Bu eğitim süresi içinde ağırlıkla tanısal işlemlere yönelik yetkinlik edinilmektedir. Tedavi edici girişimler konusunda ise eğitim olanakları kısıtlıdır. Gelişmiş ülkelerde de “Girişimsel Kardiyoloji” eğitimi için, bu alanda bağımsız kuruluşlarca hazırlanan kılavuzlar ve çeşitli aktivitelerle eğitime katkı sağlanmaktadır.

“İstanbul Girişimsel Kardiyoloji Akademisi” 2009 yılında girişimsel kardiyoloji alanında yapılmakta olan eğitim çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. 2010-2013 yılları arasında 4 yıl süreyle yıllık eğitim toplantısı olan “İstanbul Girişimsel Kardiyoloji Kursu” nu yapmıştır. 29 Kasım 2014 tarihinde ise “İstanbul Girişimsel Kardiyoloji Kursu 2014 – İGKK2014” düzenlenmiştir. Zaman içinde farklı eğitim olanakları sağlamak için çalışmalarını sürdürecektir. Bu çalışmaların amacı; deneyimlerini paylaşması, yeni teknik ve girişim çeşitlerini tanımak, tartışmak, diğer ülkelerle eşgüdümlü çalışma ortamının yaratılması, her merkezde kullanma olanağı bulunmayan teknolojik gelişmeleri yakından görmektir. Ayrıca ülkemizde birlikte çalışma alışkanlığımızın gelişmesi, bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunmak, “Girişimsel Kardiyoloji”nin sorunlarını yakından tartışmak, ileriye dönük ortak çalışmalar planlamak, yürümekte olan çalışmaların değerlendirmelerini yapmak ve hepsinden önemlisi bilimsel tartışmalar eşliğinde azalan sosyal ilişkimizi geliştirmektir.

Bu nedenle yapacağımız çalışmalarda bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmak üzere katılımınız bizi çok sevindirecektir.

29 Kasım 2014 tarihinde İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde yapılacak olan “İstanbul Girişimsel Kardiyoloji Kursu 2014 – İGKK2014” ile ilgili bilgileri web sayfamızwww.istanbulgirisimsel.org dan takip edebilir, tüm dilek ve önerilerinizi bizlere web sayfamız ve organizasyon sekreterliği aracılığıyla iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

İstanbul Girişimsel Kardiyoloji Akademisi
Yönetim Kurulu Adına
Vedat AYTEKİN